Full HD Dizi izleyin

Evlerinizde, seyahatlerinizde yapabileceğiniz en keyifli etkinliklerden birisi film ya da dizi izlemektir. Bir süreliğine de olsa bütün dış dünyanın stres ve yorgunluğundan bu sayede uzaklaşabilirsiniz. Gerek tek başınıza gerekse sevdiklerinizle birlikte güzel bir filmin karşısında hoş zaman geçirebilirsiniz. Bunun için ihtiyacınız kaliteli bir film seyretme sitesidir. Yabancı Dizi İzleme Sitesi Dizides bu ihtiyacınıza en güzel şekilde cevap verebilecek nitelikte bulunuyor.

 • Aksiyon,
 • Bilim kurgu,
 • Dram,
 • Fantastik,
 • Gerilim,
 • Gizem,
 • Serüven,
 • Polisiye ve kabahat,
 • Tarih

benzeri onlarca farklı kategoride hem filmleri hem de dizileri Dizides sitesinde bulabilirsiniz.

En Yeni Film ve Diziler

Sitede onlarca değişik film bulunuyor ve bu filmlerin her birisi kategorilere ayrılmış halde karşınıza çıkıyor. Bu sayede o anki modunuza göre ya da genel tarzınıza nazaran bir kategori seçebiliyorsunuz. Kategoriler altında IMDB’si yüksek, dünya genelinde ün yapmış filmleri görebiliyorsunuz. En çok seyredilen romantik filmleri ya da aksiyon filmlerini inceleyebiliyorsunuz.

Sitede vizyona giren tüm filmlere yer vermek benzer biçimde bir durum yok. Site yetkilileri son derece seçici davranmışlar. Savaş filmleri, macera filmleri ve öteki kategorilerdeki filmlere baktığımızda her birinin öznele seçildiğini ve zevkli bir seçici kadronun ürünü bulunduğunu kolaylıkla görebilirsiniz. Sinema tarihin en eski filmlerini kolaylıkla bulabildiğiniz gibi en güncel filmlere de sitede yer verildiğini görebilirsiniz. Bu da site yöneticilerinin güncel olduklarını, dünya beyaz perde trendlerini yakından takip ederek gösterime en son giren en iyi filmleri dahi izleyiciyle buluşturma gayretinde olduklarını gösteriyor.

Sitede sadece beyaz perde filmleri yok. Bunun yanında tüm dünyada milyonlarca seyirciye ulaşmış diziler de var. Eğer yabancı dizilermeyi seviyor ve interneti bunun için kullanıyorsanız site aradığınızı en doğru şekilde bulabileceğiniz yer. Zira onlarca dizinin Türkçe dublajlı, orijinal dil ve alt yazılı halini buradan izleyebiliyorsunuz. Paylaşılan diziler genel olarak 720p ve 1080p benzer biçimde yüksek kalitede, HD, full HD formatında. İster akıllı telefonlarınızdan ister dev televizyonlarınızdan izleyin. Dilediğiniz görüntü standardını seçebilir, en yüksek çözünürlükte sevdiğiniz dizileri seyredebilirsiniz. Sezon sürem, bölüm bölüm ayrılmış diziler hakkında detaylı informasyon alabilir, ister izlemeden ilkin ön bilgiye sahip olabilir, isterseniz izledikten sonra aklınızda kalan sual işaretlerini açıklamalarla aydınlığa kavuşturabilirsiniz.

Sitenin en güzel yönlerinden birisi de oyuncu biyografilerine ve haberlere yer vermesi. Beğendiğiniz, merak ettiğiniz oyuncuların hayatlarını, hayatlarındaki dönüm noktalarını örenebiliyorsunuz. Rol aldığı öteki filmleri görebiliyor, site üzerinden aynı kalitede dilediğiniz filmini izleyebiliyorsunuz.

Canlı destek hattı ve Üyelik Paneli Ayrıcalığı

En güzel tarih filmleri ve dizilerini bulabileceğiniz sitenin benzerlerine nazaran en büyük artılarından birisi canlı destek hattına sahip olması. Site üzerinde yer almış olduğu görünen, fakat izleyemediğiniz bir diz ya da film hakkında anında kırık link bildiriminde bulunabiliyorsunuz. Site yöneticileri taleplerinize en süratli biçimde karşılık veriyorlar. Problemi ortadan kaldırıyor ve en kısa sürede hayranı olduğunuz film ya da diziyi seyretme şansı elde ediyorsunuz.

Sitenin kullanıcılar açısından en büyük avantajlarından birisi de üyelik paneli olarak karşımıza çıkıyor. Üyelik panelinden siteye abone olabiliyorsunuz. Oldukça kullanışlı bir üyelik paneline haiz bulunuyor. Üye olarak etkileşiminizi daha da canlandırabiliyorsunuz. Favori listenizi oluşturabiliyor, izlediğiniz dizi ya da filleri kendi listenize ekleyebiliyorsunuz. Yeni bir film eklendiğinde ya da yorum yaptığınız filme, diziye yeni bir yorum yapıldığında bildirim alabiliyorsunuz. Böylece bir taraftan diğer seyircilerle bilgi kritiği yapabiliyor bir taraftan da yenilikleri takip edebiliyorsunuz.

 

Windows eski sürümü geri yükleme

Merhabalar, bu konumuzda Windows 10 yükleyen kullanıcılar, uyum problemi yaşamaları halinde eski sürüme geri dönme konusunda 1 aylık verilen bir hakkı kullanma konusunda yardımcı olmaya çalışacağız.

Bildiğimiz gibi Windows 7, Windows 8 işletim sistemi kullananlar için Windows 10 işletim sistemine ücretsiz bir şekilde terfi hakkı gelmişti. Bu nedenle Windows 10 yükselten kullanıcılar bu işletim sisteminden memnun olmayıp, geri eski işletim sistemine geri dönmeyi düşünen, eski işletim sistemini geri yüklemek isteyen kullanıcılar için bizde bu işi nasıl yapılır? Konusunda sizlere destek vermeye çalışacağız.

Windows eski sürümü geri yükleme

Eski windows sürümünü geri yükleme için şu adımları takip ederek windows eski sistemi geri yükleme işlemini başlayacağız.

 • Ayarlar ( Win+I tuşlarına basınız. )
 • Güncelleştirme ve Güvenlik
 • Kurtarma
 • Gelişmiş Seçenekler ( şimdi yeniden başlat )
 • Bilgisayar yeniden başlayacaktır.
 • Karşınıza çıkan menüde “BİR SEÇENEK BELİRLEYİN” adımını çıkacaktır.
 • SORUN GİDER menüsü üstünden devam ediyoruz.
 • GELİŞMİŞ SEÇENEKLER adımlarını takip ediyoruz.
 • ÖNCEKİ SÜRÜME GERİ DÖN menüsünü seçiyoruz.

Önceki sürümü geri yükleme işlemini bu şekilde başlatıyoruz. Bu işlem birazcık zaman alabilir birazcık sabırlı olmak gerekeceğini söyleyelim.

Windows 10 eski sürümü geri yükleme işleminin yarıda kalmaması ve yaşanacak aksaklıklar sebebiyle mağdur olmamak amacıyla bilgisayar pil durumunu denetim ediniz, şarja takılı olduğundan güvenilir olunuz. Eski sürüme nasıl geri dönülür konumuzda sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar kısmından tarafımıza sorularınızı ve öteki tüm konularda sual & yanıtsayfamıza sorularınızı göndererek sorunlarınıza yanıt alabilirsiniz.

Win 10 performans modu etkinleştirme

Bir devrin en ünlü rallicilerinden biri olan Burcu Çetinkaya Instagram hesabından yapmış olduğu paylaşım hayranlarında mutluluk yarattı. Burcu Çetinkaya ardı ardına almış olduğu şampiyonluklarından sonra bir anda garip bir değişim sonucu almıştı. Ünlü isim almış olduğu karar ile ilkin tesettüre girmiş ve arkasından da kısa bir süre sonra daha ilkin birçok kez şampiyonluk yaşadığı ralliyi bırakma sonucu almıştı. Türkiye’nin nadir kadın rallicilerinden biri olan Burcu Çetinkaya, bu kararının arkasından ise uzunca bir süre medyanın da gündemine oturmayı başarmıştı. Zira ünlü isim bir anda hayatını değiştirmesinin yanı sıra evlenme sonucu da almış ve Şanlıurfa’ya yerleşerek burada evlenmişti.

Evliliğinin arkasından tamamen medyadan da çekilen ünlü isim mesleğini bırakmasının arkasından uzunca bir süre geçtikten sonra yapmış olduğu Instagram paylaşımıyla gündem oldu. Zira ünlü isim söz konusu paylaşımında ilk çocuğunu kucağına aldığını açıkladı. Söz konusu paylaşımda “Bütün kötülüklere karşı duran, küsleri barıştıran, sevgide bir araya toplayan bir evlat, bir kardeş ve her şeyden ilkin hayırlı bir insan olman duasıyla. “İfadelerini kullanan Burcu Çetinkaya, bundan sonra ralliye geri dönmeyeceğini de göstermiş oldu. Ünlü isim bebek haberi ile takipçilerinden beğeni alırken Burcu Çetinkaya’nın beğeninin fotoğraflarını paylaşıp paylaşmayacağı da merak konusu oldu.

Bir önceki yazımız olan Simone Zaza Instagram Hesabından Özür Diledi başlıklı makalemizde İtalya ulusal takımı, Simone Zaza ve Simone Zaza Instagram hakkında bilgiler verilmektedir.

Burcu Çetinkaya Instagram hesabından yaptığı paylaşım

Bir dönemin en meşhur rallicilerinden kabul edilen Burcu Çetinkaya Instagram hesabından yaptığı paylaşım hayranlarında mutluluk yarattı. Burcu Çetinkaya ardı ardına almış olduğu şampiyonluklarından sonra bir anda ilginç bir değişiklik kararı almıştı. Meşhur isim almış olduğu karar ile ilkin tesettüre girmiş ve peşinden da kısa bir süre sonra daha ilkin birçok kez şampiyonluk yaşadığı ralliyi bırakma kararı almıştı. Türkiye’nin ender kadın rallicilerinden kabul edilen Burcu Çetinkaya, bu kararının peşinden ise uzunca bir süre medyanın da gündemine oturmayı başarmıştı. Zira meşhur isim bir anda yaşamını değiştirmesinin yanı sıra evlenme kararı da almış ve Şanlıurfa’ya yerleşerek burada evliliğe ilk adımını atmıştı.

Evliliğinin peşinden tamamen medyadan da çekilen meşhur isim mesleğini bırakmasının peşinden uzunca bir süre geçtikten sonra yaptığı Instagram paylaşımıyla gündem oldu. Zira meşhur isim söz konusu paylaşımında ilk çocuğunu kucağına aldığını deklare etti. Söz konusu paylaşımda “Tüm kötülüklere karşı duran, küsleri barıştıran, sevgide bir araya toplayan bir evlat, bir kardeş ve her şeyden ilkin hayırlı bir insan olman duasıyla. “İfadelerini kullanan Burcu Çetinkaya, bundan sonra ralliye geri dönmeyeceğini de göstermiş oldu. Meşhur isim bebek haberi ile takipçilerinden beğeni alırken Burcu Çetinkaya’nın beğeninin fotoğraflarını paylaşıp paylaşmayacağı da merak konusu oldu.

Bir önceki yazımız olan Simone Zaza Instagram Hesabından Özür Diledi başlıklı makalemizde İtalya milli ekibi, Simone Zaza ve Simone Zaza Instagram hakkında bilgiler verilmektedir.

Uçaklı Kıbrıs Paketleri

Her konsepte sahip, en yakışır fiyatlı, en kaliteli Kıbrıs otelleri kibrisgezirehberi.com sizleri bekliyor. iktisadi Kıbrıs tatilinizi hayalinizdeki gibi geçinmek istiyorsanız sadece sitemizden rezervasyon yaptırın, henüz gereğinden tatil yapmanın tadını çıkartın!

Kıbrıs’ta Gezilecek okunuşu Görülecek Yerler

Plajlar okunuşu Koylar: Kıbrıs deyince akla ilk gelen imgedir plajlar. Dünyaca şanlı plajlarıyla, Kıbrıs her sene ziyaretçi akınına uğruyor. Buradaki masmavi okunuşu eşsiz plajlar görülmeye değer. Kıbrıs plajı, ilk akla gelen plajlardandır. 1,5 km uzunluğundaki sahiliyle ziyaretçilerin ilgisini çekmekte. Mavi bayraklı olan bu plaj 2 kilometre uzunluğunda.

Tarihi Yapılar

Şehrin tarihi yapılarının birçoğu hâlen metin ayakta okunuşu görülebilir durumda. aha tatiliniz sırasında görebileceğiniz tarihi yapılardan birkaçı; Akseki-İbradı Düğmeli Evler, Akşebe Sultan Mescidi, Alanya Kalesi, Alanya Feneri, Alanya Tersanesi, Alara Han, Alara Kalesi, Kıbrıs Kaleiçi, Kıbrıs vakit Kulesi, Gelidonya Feneri, Gemili Mescit, Hadrianus Kapısı, Hıdırlık Kulesi, kupür Minare Camii, Kızılkule, Tarihi Aspendos Köprüsü, Karatay Medresesi. Yanınızda mutlaka fotoğraf makineniz bulunsun, bu anları ölümsüzleştirin.

Kıbrıs’ta Yapılacak Aktiviteler

Kıbrıs’ta bulunan Kıbrıs Plajı, İncekum Plajı, Kaputaş Plajı, Patara Plajı, Çıralı Plajı, Phalesis Plajı gibi plajlar dinlenme akımına uğrayan Kıbrıs’nın en şanlı plajlarından bazıları. Bu büyük plajlarda mutlaka denize girin, masmavi denizin tadını çıkarın.
Olimpos manzarasını izleyerek huzur paraşütü yapın. Yükseklik korkunuz varsa, bu korkunuzu yenin. Yanınızda fotoğraf makineniz varsa çok okşayıcı fotoğraflar çekebilirsiniz.
Köprülü dar boğaz okunuşu Dim Çayında Rafting yapmanın heyecanını yaşayın. kez sporlarında stratejik bir yere sahip olan Rafting, Kıbrıs’ta yapabileceğiniz bir spor. Kanyonlarıyla şanlı Kıbrıs’ta Raftingin tadı bir başka.

Kıbrıs’nın masmavi denizinde dalış yapın. kez altı dünyasını keşfedin.

Plajda huzur yaparken bad sörfünü okunuşu deneyin. Rüzgarı arkanıza alıp, Kıbrıs’nın masmavi denizinin üstünde keyifle süzülün.
Kıbrıs’ta çok sayıda kamp alanı mevcut, kamp yapmanın, doğayla karın içe olmanın keyfini çıkarın. Yanınızda çadırınız, matınız, kamp uğruna gereken her şeyi bulundurun.
Kıbrıs’ta bulunan tarihi kentleri okunuşu yapıları gezin. müteaddit medeniyete aile sahipliği yapmış olan Kıbrıs’ta gez gez bitmeyecek kadar çok antik kent okunuşu yol mevcut. Doyasıya gezebilirsiniz.
Tekne turları ile masmavi denizin keyfini çıkarın.

Kıbrıs’ta nasıl Yenir?

Kıbrıs mutfağı, siz tatilinizi yaparken size çok okşayıcı eşlik edebilecek bir mutfaktır. aha Kıbrıs yerel yemeklerinden bazıları; çokluk ürünlerini yanı sıra, Kıbrıs Piyazı, Enginarlı Girit Kebabı, Laba Dolması, Hülüklü Çorba, Biber Frigya Dolması, Cive, Alanya Bohçası, Gökçesu pilavı, Gülüklü Çorbası, Şilofta, Sedik Aşı Çorbası, Bergamot Reçeli öne çıkan yerel yemekler arasında.

Kıbrıs’ta Yapılan Festivaller

Eğlence okunuşu zanaat denince akla gelen yerlerden biridir Kıbrıs. Çok sayıda festivale aile sahipliği yapmaktadır. değerli Portakal Film Festivali, enternasyonal Aspendos Opera okunuşu Bale Festivali, enternasyonal Kıbrıs Jazz Festivali, enternasyonal Kıbrıs Tiyatro Festivali okunuşu enternasyonal Kıbrıs Piyano Festivali gibi etkinliklere aile sahipliği yapmaktadır.

Kıbrıs’tan nasıl Alınır?

Kıbrıs’ta alışveriş deyince akla gelen ilk yerlerden birisi Kaleiçi’dir. müteaddit toplantı giyim ürününü burada kolaylıkla bulabilirsiniz.

Kıbrıs’ta Konaklama

Kıbrıs Otelleri tecrübeleriyle en yararlı hizmeti verme garantisi vermektedir. Kıbrıs tatil yerleri cezbedici güzellikleriyle turistleri çekiyor. Kıbrıs 5 yıldızlı oteller hayalini kurduğunuz tatili size yaşatmak uğruna bekliyor. Dört sezon boyunca Kıbrıs adi otel bulmak erken rezervasyonla mümkün. 2019 yaz tatilinizi Kıbrıs’ta geçirme planınız varsa, erken rezervasyon fırsatlarından yararlanmayı unutmayın okunuşu elinizi çabuk tutun.

Kıbrıs’ya kesinlikle Gidilir?

Kıbrıs-İstanbul arası 10,5 saattir. Eğer uçakla seyahat erişmek istiyorsanız, 1 saat 10 an içerisinde Kıbrıs Havalimanına kolayca muvasala sağlayabilirsiniz.

Kıbrıs sefahat Yerleri

Kıbrıs tatilinizde eğlenceye doymak uğruna çok sayıda destinasyon okunuşu aktivite mevcut. Aileniz ya da arkadaşlarınızla eğlenceli devir tespit etmek istiyorsanız Kıbrıs’ta boyutları çok önemli lunaparklar mevcut. Lunaparkların yanı sıra Aquaparklar da çok okşayıcı bir seçenek. kez kaydıraklarında eğlenceli anlar yaşayabilirsiniz. Dünya’nın önemli golf sahalarına sahip olan Kıbrıs’ta golf sporu yapabilir, bilmiyorsanız öğrenebilir, hobilerinize yeni bir hobi katabilirsiniz. geceleyin olduğunda ise Kıbrıs’ta yazgı durmuyor. Türkiye’nin önde gelen eğlence mekanları okunuşu geceleyin kulüpleri Kıbrıs’ta bulunuyor. geceleyin kulüplerinde eğlenebilir, parçalanmamış senenin stresini atabilirsiniz.

Erken Rezervasyon Kıbrıs Balayı Otelleri

Balayınızı hayatınızın en şiddetli anılarından biri olarak hatırlamanızı sağlayacak Kıbrıs Balayı otellerini sizin düşüncesince listeledik. Hayatlarınızı birleştirdiğiniz bu çok spesiyal günleri keyifle geçirebileceğiniz bu otellerin çoğunda sürprizler, hediyeler, odanıza kahvaltı gibi jestler ve balayı çiftleri düşüncesince spesiyal olarak tasarlanmış odalar bulabilirsiniz. Evliliğinizin ilk günlerini rüya gibi birleşik dinlenme ile değerlendirmek düşüncesince Kıbrıs Balayı sizin düşüncesince harika birleşik seçim. Otele antre esnasında balayı çifti olduğunuzu söylemeyi unutmayın.

Balayı Otelleri

Sonunda evleniyorsunuz… Düğün, damatlık, gelinlik, davetiye derken her madde hazır. Peki evet “evet” dedikten aksi hâlde hep beraber geçireceğiniz o muhteşem tatili planladınız mı?

Otelin İkramı Sizi Karşılasın

Balayınızın kusursuz geçmesi düşüncesince her detayı düşündüK. Balayınıza şiddetli birleşik giriş düşüncesince odaya girişinizde sizi otelin ikramı karşılayacak. Bu ikram kimi tesislerde şarap ve kâr sepeti bazılarında şampanya ve dinlendiren tabağı olabiliyor.

Kıbrısta Balayı

Kıbrıstaki tesislerimiz balayı çiftlerine özel, birbirinden ayrımlı birçok ihtimam ve ilkeyi sunuyor. Odanıza yapılacak spesiyal dekorasyondan, odada bornoz, terlik, executive buket ve yorulmamış çiçek yapraklarıyla ırmak süslemeye derecede daha pek çok ayrıntıyı tercih edebilirsiniz. Kıbrısta size en çok uyan balayı paketini aşağıdaki linkten seçip, rezervasyon düşüncesince bize ulaşabilirsiniz.

Heyecan ve devingenlik dolu birleşik cemiyet dönemi sonrası eşinizle hep beraber geçireceğiniz ilk dinlenme düşüncesince siz okunuşu Kıbrısı seçtiyseniz, sıra balayınızı geçireceğiniz o romantik oteli bulmakta demektir. Düğün hazırlıklarıyla meşgulken sunulan pek çok alternatif arasından hangisinin daha mutabık olduğunu kestirememiş olabilirsiniz. ahacık bu konuda muin sürdürmek amacıyla Kıbrısın romantik atmosferiyle öne çıkan otellerini sizin düşüncesince derledik.

Kıbrısda evli birleşik çift olarak ilk tatilinizi yapın
Sadece yetişkin konukları ağırlayan La Boutique Hotel, rotanızı Akdeniz’in sonsuz maviliğinde kaybolacağınız unutulmaz birleşik balayı düşüncesince Kıbrıs’ya çevirdiyseniz tatilinizin konseptine mutabık birleşik seçim. Kendinizi birleşik rüyada gibi hissetmeniz düşüncesince spesiyal olarak süslenen odanızda, öncelikle şarap ve kâr tabağı ikramıyla karşılanıyorsunuz. Klasik mobilyalar ve haşmetli ırmak örtüleriyle dekore edilen odanızın vâsi banyosunda küveti doldurup sıcak birleşik banyo yaptıktan aksi hâlde otelin kayalar üstüne kurma edilen sahilinden kendinizi denizin kollarına bırakacaksınız. Akşamüzeri chill out müzikle canlanan sahilde gün batımına derecede vakit geçirebilir evet da spadaki jakuzide köpüklerin arasında kaybolabilirsiniz.

Otelin restoranları, sundukları yemeklerle kalbinizi kazanma konusunda iddialı. Akdeniz ve Ege mutfaklarının eşsiz lezzetlerini sunan Beyaz Balık; tadına doyulmayan mezelerini, günlük balık natiflerini ve yorulmamış yoğunluk ürünlerini seçenek ortamı ve manzarası eşliğinde daha da iştah açıcı ağıl getirmeyi başarıyor. hususi birleşik şarap kavına sahip alakart lokanta Massimo Bar, yemekten aksi hâlde geceye pas kısmında parça edip romantik anlar oturmak düşüncesince ülkü birleşik seçenek.

Kıbrıs’da çamların gölgesinde rüya gibi birleşik balayı geçirin
Yine salt yetişkinlere spesiyal olan Robinson Club Çamyuva; çamların arasında sessizce kitabınızı okuyabileceğiniz, vâsi plajından denize girebileceğiniz, istediğinizde spor yapabileceğiniz birleşik dinlenme köyü. lekesiz havasının yanı sıra yeşile ve maviye açılan odalarıyla adeta yeryüzünde birleşik cenneti andırıyor. bilardo ve bej tonlarla dekore edilen, desenli engel kağıtları ve bordo detaylarla renklendirilen odaların tümü balkonlu.

Yeşilliğin ardında tablo gibi birleşik yoğunluk uzanıyor; plajdaki kayalıkların altına egzotik görünümlü localar yerleştirilmiş. Palmiyelerin süslediği bu sessizlikte romantik birleşik vakit geçirebilmeniz düşüncesince her madde düşünülmüş.

Sabah kahvaltısından akşam ezanı yemeğine derecede bütün öğünler dopdolu. şayet damak tadınıza düşkünseniz, açık büfe kahvaltıyla güne başlayan otelin balık mezelerinden ten yemeklerine, vejetaryen natiflerden leziz tatlılara derecede pek çok alternatif sunan restoranlarından her çağ mesut ayrılacaksınız. Şovlar, partiler, yeleme fişek gösterileri ve düşünce geceleriyle akşama nitelik katan eğlencelerden aksi hâlde mehtabın denizdeki inatçı eşliğinde kumsalda birleşik yürüyüş yaparak unutulmaz anlar yaşayacaksınız.

WhatsApp Mavi Tik Olmadan Mesaj İnceleme Yöntemi ile alakalı Detaylı Bilgi

WhatsApp mavi tik olmadan ileti üfürükçülük etmek isteyenler hakkında ilk metot oldukça kolay yalnız yöntemdir;

Yöntem 1

WhatsApp uygulamasını açıyorsunuz okunuşu sadece gelişememiş kapatıyorsunuz, henüz aksi hâlde internet wifi veya hücresel zehir kapatarak arkadaşınızın atmış olduğu mesajı okuyor okunuşu okuduktan aksi hâlde siliyorsunuz. Bu durumda zıt tarafa mavi tik gitmeden mesajı okumuş oluyorsunuz. Ancak mesajı silmeden’de bu işlemi onarmak hakkında kıraat sonrasında uygulamayı tamamen kapatarak internetinizi açabilirsiniz ancak bu durumda WhatsApp uygulamasına girdiğiniz anda sadece mavi tik zıt tarafa iletilecektir.

Yöntem 2

WhatsApp mavi tik olmadan ileti kıraat yönteminin ikincisinde ise mavi tik kapatma işlemi öne geliyor. Eğer mesajı okumamış iseniz ilk olarak WhatsApp ayarlar kısmına gelerek mavi tik kapatma işlemini uyguluyorsunuz okunuşu henüz aksi hâlde mesajı okuyorsunuz. Eğer WhatsApp mavi tik kapatma elbette yapılır bilmiyorsanız onun için: WhatsApp Mavi Tik Kaldırma yazımızı inceleyebilirsiniz.

Yöntem 3 Tavsiye Etmeyiz

WhatsApp çift mavi tik gitmeden ileti kıraat zevkinin 3. yöntemi ise WhatsApp+ Plus uygulamasını şarj k olacaktır, bu yöntemle hiç tik olarak ileti kıraat imkanı sağlarsınız ancak bu yürütüm 3. kelepir yalnız yürütüm olmasından dolayı kullanıcılarımıza pek önermemekteyiz, yinede WhatsApp’ın değişik özelliklerinden yararlanmak isterseniz zat inisiyatifinize kalmış yalnız biçimde yükleyebilir okunuşu lüzumlu ayarları yürütüm içerisinden yapabilirsiniz.

WhatsApp Okundu Bildirimi Sorunu

WhatsApp okundu bildirimi sorunu aslında kullanıcıların okumadığı yalnız mesajı okumuş olarak görünmesinden dolayı ortaya çıkan yalnız sorundur, bu sorunu çözmek isteyen kullanıcılar WhatsApp yürütüm verilerini temizleyebilirler ya da WhatsApp sıfırlama işlemi ile tekrardan sorunun ortaya çıkıp çıkmadığını denetleyebilirler.

WhatsApp mavi tik olmadan ileti kıraat yöntemleri ile alakalı sorularınız varsa bizlere aşağıdan bildirmeyi unutmayın.

Instagram Profil Fotoğrafını Orjinal Halde Bakmak

instagram uygulaması hayatımıza girdikten aksi hâlde hayatımızdaki bir hayli değişikliğe neden olmuş oldu. i̇lk etapta yeni arkadaşlar kazanmamız konusunda bizlere tek fayda sağlamakta olan instagram bunun haricinde önemli kişileri daha rahat tek şekilde izleme edebilmemizi sağladı. instagram uygulaması bilindiği üstüne 2014 yılında hayatımıza etkili tek şekilde antre yaptı okunuşu kısaca sürede özge uygulamaları geride bırakarak bir hayli özelliği kendine entegre etti. bunun haricinde 2016 yılının ortasında getirmiş olduğu öykü özelliği ile yanında günümüzde etkili tek özge yürütüm olan snapchat uygulamasını maalesef ki müfrit derecede zarara uğratmış oldu, herkesin severek kullandığı instagram uygulamasında zaman sizlerin işinize yarayacağına inandığım tek uygulamadan bahsedeceğim. tarafımca kolay tek şekilde kodlanmış olan instagram’da başkasının yanay resmini rüyet sistemi yardımıyla daha çok başkasının yanay resmini ehliyetli boyutunu hd olarak görüntüleyebilir okunuşu bunu telefonunuza indirebilirsiniz. instagram’da yanay resminizi büyütüp kapamak yada başkasının Instagram profil fotoğrafı büyütmek incelemek istiyorsanız bunun düşüncesince instagram yanay teklifli büyüt uygulamasına yavaş yavaş buradan başkasının fotoğraflarını direk olarak büyütebilir okunuşu telefonlarınıza gözetme edebilirsiniz.

instagramda başkasının yanay teklifli nasıl büyütülür?

2018 yılında instagram uygulamasında ücretsiz olarak yanay resmini bakmak istiyorsanız sizlerde alt kısımda mekân düzlük kutucuğa hangi instagram kullanıcısının yanay resmini bakmak istiyorsanız kullanıcı adını yazmanız yeterlidir. kutuya kullanıcı adını girdikten aksi hâlde “görüntüle” butonuna tıklamanoz durumunda girilen kullanıcı adının yanay resminin büyük hali gözükecektir.

Yavru Vatan Sanatçılı Oteller ve Programları

Tatili genişlik neşeli şekilde planlamak ve sevdikleriniz ile genişlik eğlenceli zamanları geçirmek göre seçtiğiniz otelin sefahat tercihlerine ilgi etmeniz gerekir. Özellikle genişlik hususi dönemlerde otellerde sahne meydan sanatçılar, tercihlerinize veçhe verebilir.

Sanatçılı oteller; hususi dönemlerde evet da belirli aralıklar ile konaklama yapılan otellerde sahneye çıkacak sanat eri tatilinizin daha da eğlenceli geçmesini sağlayacaktır. Bu otellerde konaklayanlar, düzenlenen eğlencelere çoğunlukla ücretsiz olarak katılırlar. Ücrete tabi olanlar otel eliyle konaklama satın alındığı sırada belirtilmektedir. Ancak genellikle bu oteller neşe döneminde olduğundan bu janr eğlenceler ödediğiniz ücrete tabi olanlardır.

Bayramda oteller ve eğlenceleri filvaki fazla muvaffakiyetli olur. Antalya, Kıbrıs evet da Bodrum gibi bölgelerde bu janr sefahat hizmeti ağırlıktadır. Hem yaz sezonu hem okunuşu kış sezonu süresince misafirlerini mihman eden sanatçılı otelleri Gezinomi’den inceleyerek, satın alabilirsiniz.

Tatil otelleri tabi ki Antalya’da da olabildiğince fazladır. Her yıl otokton ve özge milyonlarca turist mihman eden Antalya’da dinlenme göre fırsatları değerlendirmeye başlamalısınız. Antalya otelleri çoğunlukla erken ayırtma fırsatları ile genişlik fazla incelenenlerdir. Bunun göre elinizi aceleci tutun ve fırsatları kaçırmayın. Antalya otelleri ile incelemeniz gerekenlerin başında olmalıdır ve sakıncasız olun ki yılın genişlik eğlenceli ve genişlik kazançlı tatilini geçirebileceğiniz şehirde olacaksınız. Bodrum otelleri okunuşu çabucak ardından gelmektedir.

Sanatçılı Oteller nedir?

Sanatçılı Oteller, belirli günlerde evet da belirli dönemlerde pop sanatçıların sahne aldığı otellerdir. Otel Sanatçı Programları üzerine bilgi çekmek ve kendinize mutabık programı seçmek göre sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Sanatçılı Oteller hangi bölgelerde konum almaktadır?

Sanatçılı Oteller, çoğu Kıbrıs oteli başta olgunlaşmak gibi ülkemizin pop dinlenme merkezlerinde konum meydan bazen otelleri kapsamaktadır.

Sanatçılı Kıbrıs Otel Kampanyaları Hakkında

Yıl süresince düzenlenen kampanya ve avantajlar ile sanatçılı Kıbrıs otellerinde okunuşu avantajlı fiyatlara ayırtma yaptırabilirsiniz. Sanatçılı Kıbrıs otel kampanyaları ile birbirinden değişik avantajlı tekliflerden yararlanabilir, Kıbrıs’ta ölüm rütbe neşeli bir kez dinlenme olanağını hesaplı fiyatlarla yaşayabilirsiniz. Özellikle ayırtma yaptırmak göre fazla politik bir kez dönem olan erken ayırtma döneminde ayırtma yaptırarak yılın genişlik yüksek iskonto oranlarından yararlanabilir, unutulmaz bir kez tatile fazla mutabık fiyatlarla ehil olabilirsiniz. Sanatçılı Kıbrıs otelleri erken ayırtma fırsatları ile %50’ye varan iskonto oranlarından yararlanabilir, dinlenme keyfinizi iki katına çıkartabilirsiniz. Sanatçılı Kıbrıs otel indirimleri okunuşu yılın değişik zamanlarında değişik iskonto oranları ile karşınıza çıkarak sizlere mutabık paha ve cazip tediye koşulları ile ayırtma imkanı sunabilmektedir. Touristica güvencesi ve ayrıcalığı ile aradığınız oteli kolayca bulabilir, hızlı bir kez şekilde ayırtma yaptırabilirsiniz. Touristica’nın sanatçılı Kıbrıs otelleri sayfasında kendinize genişlik mutabık oteli bulabilir, mutabık fiyatlardan yararlanabilirsiniz.

Sanatçılı Kıbrıs Otelleri Nerelerde iz Almaktadır?

Sanatçılı Kıbrıs otelleri, Kıbrıs’ın müteaddit iyi karşınıza çıkabilir. Kıbrıs’ın genişlik ö dinlenme merkezleri olan Magosa, Lefkoşa ve Girne gibi bölgelerde müteaddit Sanatçılı Kıbrıs oteli ile karşılaşabilirsiniz. Tatilinizi keyif sürmek istediğiniz toprak okunuşu mutlaka sizde aradığınız sanatçılı Kıbrıs otelini kolayca bulabilirsiniz. Sanatçılı Kıbrıs otel fiyatları müteaddit değişik natif ile konaklama imkanı sunabilmektedir. Herşey dahil sanatçılı Kıbrıs otelleri gibi müteaddit değişik konaklama konseptinde tatilin keyfini tam bir kez şekilde çıkartabilirsiniz.

Yavru Vatan Tarihi ile alakalı Bildikleriniz

Kıbrıs, gerek stratejik konumu gerekse natürel zenginliği dolayısıyla komşusu olan ülkeler aracılığıyla çağ çağ uğraştırma edilmiş, kurulan kentler ve zenginlikler yağmalanmış, meşakkatli dönemler yaşanmıştır.

Tarih boyunca tümsek kargaşalara ve zorluklara karşın Kıbrıs Adası, kendine birine tarihi varlığından hiç benzer nesne kaybetmeden ve kültürünü henüz da geliştirerek, zenginleştirerek günümüze gelmiştir. Bu yazımızda Kıbrıs Hakkında her türlü tarihi bilgiyi bulabileceksiniz.

Kıbrıs Adasının tarihini inceleyecek olursak, Milattan Önce 7000’li yıllara büyüklüğünde uzandığını görürüz. İlk yaşam izlerine Neolitik Dönemde rastlanılır ve aksi hâlde da öbür çağlar sırasıyla yaşanır.

Bu çağlardan günümüze uzanan mezarlardan çıkarılan, tariz kaplar, pişmiş tarla kaplar, bayağı tarla heykeller, İdoller, takılar, vurmak taşı balta ve silahlar, tunç, Demir’den yapılmış ok, bıçak cıda gibi buluntular günümüzde müzelerde sergilenmektedir.

Kıbrıs’ta yapılan arkeolojik kazılarda ele geçen buluntuların incelenmesi sonucunda, Kıbrıs’ta tarihin, M.Ö. 7.000‘li hatta Tatlısu kazılarından elde edilen buluntularla da 10.000’ li yıllara Paleolitik Döneme büyüklüğünde uzandığı görülmektedir. Kıbrıs’a, Anadolu’dan ve Suriye’den gelen ilk insanlar genelde kıyılarda Vrysi gibi iskân yerleri kurmuşlardır.

Osmanlı dönemi

Kıbrıs 1571 yılında 60.000lik efor ile Osmanlı İmparatorluğu aracılığıyla fethedilmiştir. evvelki latin halkları elitleri yıkılmış, Yeniçerilerin adaya yerleşmeleri ile Antik Çağdan beri ilk kayda kıymet kişi değişimi yapılmıştır.

Osmanlılar Kıbrısta feodal sistemi kaldırıp duygu sistemini pratik etmiştir. Bu dizge altında Gayrimüslimler zat dini yetkilileri aracılığıyla yönetilmiştir.

Latin egemenliğndeki dönemin aksine, Kıbrıs Kilisesi Kıbrıs Rumlarının edisyon olarak tayin edilmiş, Hıristiyan Rum Kıbrıslılar ve Osmanlı yönetimi arasında mutavassıt olarak etkinlik göstermiştir.

1878 yılında Osmanlıdan Ruslara muhalif yardım vaadiyle meteoroloji yaklaşık 92.000 değerli karşılığında cezire müttehit Krallık aracılığıyla kiralanmıştır. Daha aksi hâlde 1914 yılında, I. çevre Savaşı vesilesiyle müttehit Krallık aracılığıyla ekleme edilmiştir.

Birleşik Krallık dönemi

93 Harbinde Rusya İmparatorluğu karşısında yenilen Osmanlı, Ruslara muhalif gereğinden ödünleme vermemek amacıyla, müttehit Krallıkın isteği üstüne cezire 92.799 sterline 4 Haziran 1878 tarihinde imzalanan Kıbrıs Sözleşmesi ile kiralandı. Osmanlı mülkiyeti sürme ediyor sayılmakla birlikte, idare tamamen müttehit Krallıka geçti. müttehit Krallık adayı “Komiser” sanarak deyiş ettiği etkili rütbeli yöneticilerle yetinme etmiştir. 1914te başlayan I. çevre Savaşında Osmanlının müttehit Krallık karşısındaki Almanyanın nispetle savaşa girmesi üstüne müttehit Krallık adayı ekleme edip adaya satrap tayin etti. 1923te imzalanan Lozan sulh Antlaşması’nın 21. Maddesi gereğince, müttehit Krallığa ilhakı tanındı. 1925 yılında Kıbrıs Crown Colony olarak ilan edildi ve adaya ilk Türkiye Cumhuriyeti konsolosu atandı.

Ekim 1931den itibaren Rumlar Enosis isteğiyle ayaklandı, Rumların müttehit Krallık yönetimine muhalif ayaklanması sonucu müttehit Krallıkın politikası sertleşti. Yunan ve Türk tarihinin okutuması, iki ülkenin bayraklarının kullanılması ve Yunan ya da Türk millî kahramanlarının resimlerinin sergilenmesi yasaklandı.

Ocak 1950 tarihinde Doğu Ortodoks Kilisesi, Kıbrıs Türk toplumunun boykot ettiği benzer referandum düzenledi. Referandumun sonucunda, katılan halkın %90ı Kıbrısın Yunanistan ile birleşmesi düşüncesi olan enosis lehinde rey verdi. 1955te Kıbrıslı Rumların kurduğu EOKA örgütü müttehit Krallık kuvvetlerini adadan sağlamak maksadıyla silahlı eylemlere başladı. Bu çağ zarfında Kıbrıs Türkleri okunuşu silahlanmaya başladı ve müttehit Krallık adanın tümsek bölümünü kontrolde tutmakta zorlanıyordu. Bu tarihten itibaren taksim isteğinde bulunan Türkler ile enosis isteyen Rumlar birbirleri ile çatışmaya başladı.

1960 sonrası

Ada, 1960 yılında Kıbrıs Cumhuriyeti adıyla istiklal kazanmıştır. 1974te Yunan darbesinin ardından Türk Silahlı Kuvvetlerinin gerçekleştirdiği harekât sonucu adanın kuzeyinde okunuşu facto olarak hareketsiz yandaş Kıbrıs Türk Federe Devleti kurulmuş, bu mevki aksi hâlde Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti adını almıştır.

24 Nisan 2004 tarihinde Birleşmiş Milletler genel sekreteri Kofi Annan aracılığıyla hazırlanan birleşme planı adada referanduma sunulmuştur. Kuzey Kıbrıs plana %35e muhalif %65le “evet” deyip kabul ederken, Güney Kıbrıs %25e muhalif %75 ile “hayır” deyip kabul etmemiştir.

1 Mayıs 2004 tarihinde adanın Rumlar aracılığıyla yönetilen lodos kesimi adanın tamamını temsilen, “Kıbrıs Cumhuriyeti” adıyla Avrupa Birliğine katılmıştır.